Troféu Orientação de VouzelaSat 11/8/2014 4:40 PM
Results Final CiNUcreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



H JOVENS - A  (7)       2.3 km  80 m   18 C         

    1   4657 João P. Casal                99 [007] Ori-Estarreja               16:21 
    2   5055 André Esteves                96 [070] COC                         16:41 
    3   5778 Pedro Silva                  99 [052] GD4C                        19:16 
    4   5447 Leonardo Ramalho             99 [102] .COM                        20:16 
    5   5649 André Baptista               94 [052] GD4C                        20:27 
    6   4676 Pedro Rocha                  97 [039] CP Telecom                  27:29 

        4985 Pedro Gonçalves              98 [007] Ori-Estarreja                 dns 



D JOVENS - A  (8)       2.0 km  70 m   16 C         

    1   5506 Verónica Fradique            97 [052] GD4C                        18:45 
    2   4454 Helena Baptista              96 [052] GD4C                        20:14 
    3   5166 Beatriz Esteves              00 [070] COC                         20:31 
    4   4693 Sofia Pinto                  94 [003] CIMO                        22:50 
    5   5844 Daniela Silva                98 [052] GD4C                        23:17 
    6   4907 Camila Coelho                00 [070] COC                         24:44 
    7   4356 Maria Soares                 00 [062] CA Madeira                  38:30 

        4986 Inês Gonçalves               95 [007] Ori-Estarreja                 dns 



H SENIORES - A  (4)     2.4 km  85 m   21 C         

    1   3785 Nelson Baroca                80 [062] CA Madeira                  17:05 
    2   3555 Filipe Dias                  85 [052] GD4C                        17:23 
    3   1132 Paulo Franco                 81 [070] COC                         17:36 
    4   5851 Carlos Viana                 89 [102] .COM                        20:43 



D SENIORES - A  (7)     2.0 km  85 m   17 C         

    1  25288 Stepanka Betkova             87 [127] Ginásio                     18:36 
    2   3315 Adelindina Lopes             74 [070] COC                         18:57 
    3   5762 Isabel Oliveira              81 [007] Ori-Estarreja               21:28 
    4   3157 Liliana Oliveira             90 [052] GD4C                        21:33 
    5   3720 Ines Aires                   92 [007] Ori-Estarreja               22:34 
    6   4078 Ana Pinto                    83 [003] CIMO                        25:59 
    7   2174 Paula Rodrigues              67 [073] CMo Funchal                 28:55 



H VETERENOS A  (9)      2.3 km  80 m   18 C         

    1   5063 Sandro Castro                72 [052] GD4C                        17:30 
    2   3002 Nuno Rebelo                  79 [007] Ori-Estarreja               18:08 
    3   2150 Xavier Vieira                69 [062] CA Madeira                  18:11 
    4   5297 Cidálio Oliveira             73 [052] GD4C                        20:51 
    5   5057 Humberto Esteves             71 [070] COC                         22:20 
    6   3007 José Mário Baptista          62 [052] GD4C                        24:19 
    7   2999 António Batista              69 [115] ATV                         24:25 
    8   1095 Fernando Costa               61 [052] GD4C                        26:07 
    9   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja               44:05 



D VETERANOS A  (7)      2.0 km  70 m   16 C         

    1   3467 Helena Sousa                 67 [119] OriMarão                    18:27 
    2   2849 Alexandra Coelho             68 [052] GD4C                        20:30 
    3   4333 Sónia Silva                  75 [139] GDE                         24:24 
    4   5695 Luísa Gaboleiro              63 [133] GDU Azoia                   26:22 
    5   2497 Aida Correia                 63 [052] GD4C                        26:56 
    6   5056 Paula Ferreira               73 [070] COC                         33:11 

       22022 Paula Serra Campos           68 [102] .COM                          dns 



H JOVENS - B  (19)      2.0 km  75 m   17 C         

    1   5615 Luís Castro                  94 [088] ADC                         17:28 
    2  14908 Pedro Roberto                97 [070] COC                         18:40 
    3   5510 Pedro Barbosa Silva          00 [007] Ori-Estarreja               18:48 
    4   4779 Daniel Cruz                  98 [007] Ori-Estarreja               18:52 
    5   5224 Francisco Fernandes          97 [133] GDU Azoia                   19:25 
    6   5131 Pedro Cabeça                 99 [133] GDU Azoia                   19:32 
    7   5838 Pedro Silva                  97 [088] ADC                         20:26 
    8   5488 André Henriques              00 [007] Ori-Estarreja               20:31 
    9   5797 Ricardo Ferreira             00 [007] Ori-Estarreja               21:13 
   10   5737 Vasco Mendes                 02 [133] GDU Azoia                   22:29 
   11   5437 Tiago Figueiredo             99 [007] Ori-Estarreja               23:40 

        5626 Rodrigo Magalhães            96 [102] .COM                           mp 
        5840 Luís Carlos                  97 [088] ADC                            mp 
        5299 André Roberto                02 [070] COC                            mp 
        5438 Carlos Peixoto               98 [102] .COM                          dns 
        4504 João Gomes                   98 [102] .COM                          dns 
        5707 Gabriel Leal                 00 [052] GD4C                          dns 
        4809 João Pontes                  95 [052] GD4C                          dns 
        4987 Daniel Catarino              96 [007] Ori-Estarreja                 dns 



D JOVENS - B  (17)      2.1 km  70 m   17 C         

    1   5639 Debora Swinke                98 [094] CPOC                        19:46 
    2   5485 Ana Catarina Andrade         96 [007] Ori-Estarreja               19:56 
    3  14909 Sara Roberto                 99 [070] COC                         20:16 
    4   5138 Joana Marques                98 [007] Ori-Estarreja               22:38 
    5   5443 Filipa Castro                99 [102] .COM                        24:41 
    6   5482 Tânia Pereira Olaio          00 [070] COC                         26:51 
    7  90017 Catarina Amado               97 [5644] EBJúlioSaúlDias            27:28 
    8   5010 Vanessa Sayanda              98 [151] GafanhOri                   27:38 
    9   5839 Eduarda Moreira              99 [088] ADC                         28:52 
   10   5765 Bárbara Silva                97 [094] CPOC                        30:05 
   11   5644 Bebiana Alves                98 [088] ADC                         33:10 
   12   5739 Carina Castro                01 [102] .COM                        35:11 

        5643 Cristina Mafalda             97 [088] ADC                           dnf 
        5679 Ana Castanheiro              97 [102] .COM                          dns 
        5827 Margarida Ferreira           01 [088] ADC                           dns 
        3054 Inês Domingues               94 [070] COC                           dns 
        5533 Beatriz Sanguino             98 [094] CPOC                          dns 



H SENIORES - B  (12)    2.3 km  85 m   19 C         

    1   1888 Diogo Miguel                 89 [007] Ori-Estarreja               14:31 
    2   4103 Rafael Miguel                93 [007] Ori-Estarreja               14:33 
    3   3223 David Sayanda                91 [151] GafanhOri                   14:47 
    4   3621 Leandro Lima                 86 [085] A Montanha                  17:05 
    5   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                         18:20 
    6  11811 Luis Leite                   76 [052] GD4C                        19:22 
    7   2983 João Gomes                   78 [062] CA Madeira                  19:55 
    8   5621 Agostinho Barros             81 [037] GD Luz Verde                26:06 
    9   5746 Luís Miguel Pires            77 [003] CIMO                        32:29 

        5816 Dinarte Jesus                83 [073] CMo Funchal                    mp 
        2437 Daniel Ferreira              88 [088] ADC                           dns 
        5796 Bruno André                  81 [1000] Individual POR Fed           dns 



D SENIORES - B  (6)     2.1 km  70 m   17 C         

    1   2348 Raquel Costa                 83 [1000] Individual POR Fed         16:32 
    2   3445 Ana Filipa Silva             90 [094] CPOC                        23:52 
    3   4604 Sandra Marcolino             80 [052] GD4C                        32:23 
    4   5620 Elisabete Rocha              81 [037] GD Luz Verde                42:47 

        3557 Bruna Ferreira               90 [088] ADC                           dns 
        2490 Céu Costa                    71 [052] GD4C                          dns 



H VETERANOS - B  (32)   2.0 km  75 m   17 C         

    1   1101 Rui Ferreira                 67 [119] OriMarão                    15:43 
    2   2512 Vítor Sousa                  74 [073] CMo Funchal                 16:46 
    3   2333 Rui Marques                  71 [133] GDU Azoia                   16:59 
    4   2439 Licínio Ferreira             68 [088] ADC                         17:04 
    5   4101 Jorge Marques                73 [052] GD4C                        17:24 
    6   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  18:23 
    7   1967 Luís Bucha                   70 [008] CP EPAL                     18:35 
    8   2506 João Casal                   67 [007] Ori-Estarreja               18:47 
    9   5515 Paulo Olaio                  68 [070] COC                         18:55 
   10   3913 Alberto César                70 [052] GD4C                        19:46 
   11   4685 José João Ferreira           74 [119] OriMarão                    20:25 
   12   1937 Tozé Silva                   66 [070] COC                         20:26 
   13   1499 José Carlos Ramalho          67 [102] .COM                        21:01 
   14   2170 A F Gouveia                  75 [085] A Montanha                  21:14 
   15   1903 Armando Santos               52 [128] COALA                       21:30 
   16   3073 Jorge Ferreira               65 [088] ADC                         22:54 
   17   4077 Custódio Pinto               56 [003] CIMO                        23:15 
   17   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        23:15 
   19   5772 Manuel Machado Calçada       68 [070] COC                         23:22 
   20   5199 Paulo Silva                  72 [052] GD4C                        24:38 
   21   1423 Jose Leite Rocha             59 [037] GD Luz Verde                24:52 
   22   1851 Escada da Costa              56 [157] AFAP                        25:52 
   23        Carlos Coelho                61 [094] CPOC                        27:34 
   24   1441 Gil Rua                      48 [007] Ori-Estarreja               28:49 
   25   1677 António Reyes                54 [151] GafanhOri                   32:54 
   26   1045 Manuel Tavares               52 [007] Ori-Estarreja               32:57 
   27   4783 Carlos Fortunato             62 [007] Ori-Estarreja               33:14 
   28   1479 Manuel Rocha                 56 [037] GD Luz Verde                33:34 

        2440 António Ferreira             63 [088] ADC                            mp 
        5555 José Carlos Marques          78 [119] OriMarão                       mp 
        1810 Octávio Andrade              68 [102] .COM                          dns 
        5294 Amândio Gonçalves            63 [022] CLAC                          dns 



D VETERANOS - B  (9)    2.1 km  70 m   17 C         

    1   3799 Tânia Covas Costa            78 [102] .COM                        17:41 
    2   2574 Ana Casal                    70 [007] Ori-Estarreja               23:41 
    3   3510 L R Gouveia                  78 [085] A Montanha                  27:45 
    4   5696 Ana Casaca                   76 [133] GDU Azoia                   27:55 
    5   5280 Carmo Silva                  67 [007] Ori-Estarreja               28:07 
    6   1390 Maria São João               53 [022] CLAC                        38:50 
    7   5685 Maria Vieira                 70 [052] GD4C                        57:26 

        1952 Isabel Monteiro              58 [070] COC                            mp 
        5293 Amália Gonçalves             63 [022] CLAC                          dns 



Formação  (3)           1.1 km  15 m   14 C         

    1   5708 Tiago Marcolino              03 [052] GD4C                        13:31 
    2   5828 Luciana Ferreira             02 [088] ADC                         14:24 

        5622 Miguel Rocha                 02 [037] GD Luz Verde                  dns 



Fácil  (8)              1.4 km  35 m   14 C         

    1  90083 Raquel Santos                   [1564] Individual POR             22:56 
    2  90080 Petra Sayanda                   [1564] Individual POR             27:38 
    3  90073 Augusta Figueiredo           59 [1564] Individual POR             29:29 

        5697 Pedro Peralta                01 [133] GDU Azoia                      mp 
       90023 DanielaS PatriciaV              [007] Ori-Estarreja                  mp 
       90078 José Almeida                    [1564] Individual POR                mp 
       90012 Lúcia Andrade                55 [1564] Individual POR               dns 
       90002 Nuno Jose e rita silva       77 [1564] Individual POR               dns 



Difícil  (24)           2.3 km  85 m   19 C         

    1  90081 Nuno Rafael                     [052] GD4C                        24:41 
    2  90015 Luis Duarte                  74 [1564] Individual POR             26:31 
    3  90082 Rui Figueiredo                  [094] CPOC                        28:46 
    4  90013 Pedro Tiago Gomes            90 [1564] Individual POR             30:24 
    5  90000 LucianoM+MariaM                 [1564] Individual POR             32:13 
    6   2411 Jerónima Rocha               60 [052] GD4C                        40:38 
    7  90068 Rafael Silva                 87 [1564] Individual POR             42:36 
    8  90045 David Silva                  94 [7436] CNE-Cavernães              46:09 
    9  90046 Fábio Oliveira               94 [7436] CNE-Cavernães              46:13 
   10  90004 Dulce Moreda                 69 [052] GD4C                      1:04:04 

       90006 Paulo Domingues              70 [052] GD4C                           mp 
       90062 Jerónimo Pereira             68 [7437] GDFC                          mp 
       90064 João Paulo Santos            82 [7437] GDFC                          mp 
       90061 Ramiro Oliveira              74 [7437] GDFC                          mp 
       90065 Rui Sousa                    66 [7437] GDFC                          mp 
       90057 Joao Silva Cruz              05 [007] Ori-Estarreja                  mp 
        1039 Margarida Maria              71 [007] Ori-Estarreja                  mp 
       90059 Maria Silva Cruz             04 [007] Ori-Estarreja                  mp 
       90076 Familia Neves                   [1564] Individual POR                mp 
       90040 Cláudia Amaral               94 [7436] CNE-Cavernães                dns 
       90047 Tiago Oliveira               94 [7436] CNE-Cavernães                dns 
       90066 Armindo da Cruz Pereira      78 [7437] GDFC                         dns 
       90063 Francisco Pereira            98 [7437] GDFC                         dns 
       90067 Jorge Martins Simões         66 [7437] GDFC                         dns